Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
Meine Seiten
POEZI NGA BONA
Kthehu ne faqen e pare
                                                                Tqajm se bashku moj poezi

                  Kujtimi i hidhur per ty me vite te tera mos tretet dashurija ime ndaj teje si nje histori te mbetet .
                  Pas   shum vite kur te kujtoj do te qaj un si femij do te kujtoj ty me mall qe me dogjne rini.      
                  Te deshiroj qdo te mire shko rruges sate ste ndaloj per dashurin qe pate ndaj teje kjo  
                  poezi le tna kujtoj.
                  Po jetoj me shpres sepse vdekja se shpejti do te me vie te me marr nga kjo bot pa
                  shiju buzet e tij.
                  Qe perher do te kujtoj aq sa pata mundesi ne vend te kujtimit po ta dhuroj ket shkret  
                  poezi.
                  Qka me mbet ne kete jet pos ky fati im i zi me ndihmo te qajm se bashku moj poezi.
                                      TE DUA VETEM TY

Ndoshta nuk jam aq e bukur ashtu siq ke enderruar ti,nuk jam princesh qe jeton ne pallat dhe ashte e mbushur me flori,un kam vetem nje zemer te mbushur me plot dashuri vetem kur te vdes do te pushoj duke te dashuruar ty.E di se nuk brengosesh per fjalet e mia se ti do te shkelesh mbi trupin tim si mbi nje lis te rrezuar nga era.Por un gjithnje do te bekoj ne dashuri fjala e fundit do te jet te dua vetem ty....
                              JETA MA DHA LOTIN

Jeta ma dha lotin ma mori buzqeshjen ma dha vuajtjen,ma mori shpresen ma mori gezimin,ma fali hidherimin, ma mori dashurin ma fali tradhtin ma mori dijenin ma fali varferin mi mori te gjitha qe kisha me par ma fali dhimbjen qe se deshiroja.Jeta por si nje lule qe lulzon dhe ndal nga dal fillon te vyshket eshte si nje det qe shendrrit erresiren eshte nje det i mbushur me lot te zhyt ne mendime e te tret ne bot.
                      QIRINJET PA SHPRES

Qirinjet e mi te ndezur jan dy njeri per mua dhe tjetri per ty fakt sa shum te deshta se mohoj por se te dua prap se besoj.Zemren ta hapa per te hyr ejo per ta thy nje shpirt pa mekat pa tradhti sdite ta fshehesh ket dashuri.Dshuria eshte pauri po dite ta ruash te mbetet gjithmon ty po e refuzove ket ndjenje sdo te lind perseri.Buzeqeshjet tua me mashtruan edhe fjalet e mia me kan tradhtu dhe te kam tregu se sa te du.Ti se kutpon fjalen tradhti spse kjo ndjenje nuk gjendet tek ti.Nuk po du me as me te telefonu as mesashet e zjarrta mos me te shkru por numrin tend spo mundem me harru.Oj shoqet e mia me besoni se dobesia me e madhe tek ne qendron kur nje djalit i tregon se e don ndoshta jam e re tju keshilloj por nga pesimet e mia po ju tregoj.Nga pervoja po ju flas i kam tregu qe e dua sepse kam mendu se edhe ai me don pak mua rend paskam gabu as ne enderr sme paska paramendu.Qdo gje ka fundin e vet dhe kur e kuptoni mos u deshperoni ju sjeni mekatar qe e doni sjeni fajtor sepse keshtu eshte kur jetojm ne nje bot tradhtar.Nje histori me te deshta tja filloj puthjet e zjarrta tja dhuroj deshiren e flaket me te me jetu tjetra ka per ta perfundu.SHum qka kam mbet pa i tregu edhe pse ditarin kam deshte me ja tregu vuajtjet per te me i lexu por keshtu qenka shkru bashk me te mos me jetu.....
                                                    NDOSHTA

Vitet po kalojn e un prap te dua,dashuria qe kam per ty kurr nuk u shua.Tani rri vetem ne nje dhom dhe fshij lotet qe rrjedhin si lum dhe ndonese si e qmendur te dua aq shum kam shpres se nje dit do te vish e do te me gezosh dhe ne perqafimi tend si e qmendur do te qesh e ndoshta prej gezimit do te vajtoj.Po un pres kot kur e di se ti nuk do te kethehesh dot.Ti me lendove per nje avantur te thjesht ti me braktise dhe me le te pres nje te ardhem te shkret,ndoshta edhe ti tani si un po vajton,ndoshta tani gabimin po e pranon,ndoshta kur te marresh vesh se zoti jeten ma ka marr do te vish dit e nat mbi varrin tim te qash.Ndoshta qdo nat do te me kerkosh pa pushim,ndoshta ne rrug si i qmendur do te bertitesh ''TE DUA''shpirti im.Ndoshta do te martohesh dhe baba i mire do te behesh por edi qe mua gjithmon do te me kujtosh,ndoshta do ti lutesh zotit qe e dhe ty jeten ta merr dhe te vish te un te hidhesh ne perqafimin tim te zjarrt ket tregim te dashuris per ty e kam keshtu te gjitha qka i kam perjetu ter keto vite me ty i kam shkru.Edhe pse sjemi bashk deri sa te vdes do te dashuroj po fati jon qenka i till qe dashuria jon te mbetet vetem nje deshir....
                                                  MALLKIMI

                                      E mallkoj diten kur te takova
                                      I mallkoj syt pse te shiqova
                                      E mallkoj gojen pse te pershendeta
                                      E mallkoj doren qe ta pata shtri
                                      E mallkoj fjalen tende mirdita ti
                                      E mallkoj prishtinen ku se pari her u pam
                                      E mallkoj fatin qe pa ty mbeta
                                      Mallkoj fatin per te cilin u ndam
                                      Mallkoj jeten per genjeshtrat tua
                                      E mallkoj zemren time qe u thy per ty
                                      E mallkoj trupin dhe keta dy syt e mi..

                    I LUTA

  E luta kohen te kthehet tmerreshem ushtoj.
  E luta zemren te harroj ashper kundershtoj.
  E luta syrin te mos qaj syri derdhi lot.
  E luta doren te mos pershendes por ishte kot.
  E luta veten tjeter kend te dashuroj jo tha kete smund ta bej.
  E luta gojen te mos flas emrin tend e shqiptoj.
  Bile ne enderr rri me mua me genje me thuaj te dua.
  Se pa ty spo kalon jeta ne enderr prap ty te gjeta